Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łowiczu

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dzisiaj jest: 19 września 2021

Wyszukiwarka


Zakład Ekonomiczno-Administracyjny
Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne


Projekt unijny


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Od 1 września 2019r. w dwóch łowickich przedszkolach jest realizowany projekt unijny pn. „Nowa jakość edukacji w naszej łowickiej integracji”. Miasto Łowicz otrzyma dofinansowanie w wysokości 901 523,40 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 1 062 998,40 zł. Wniosek został przygotowany przez Zakład Ekonomiczno-Administracyjny w Łowiczu po przeprowadzonej diagnozie potrzeb w jednostkach objętych wsparciem.

Projekt będzie realizowany w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 „Jaś i Małgosia” oraz Przedszkolu Integracyjnym nr 6 „Pod Świerkami”. Jego głównym celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
W ramach projektu rozszerzona zostanie oferta edukacyjna o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających kompetencje społeczno-emocjonalne (m.in. logorytmika, sensoplastyka, dogoterapia), zajęć specjalistycznych (terapia ręki, terapia słuchu metodą Tomatisa), zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy (zajęcia z elementami terapii Integracji Sensorycznej - IS) oraz zajęć rozwijających kompetencje komunikacyjne w oparciu o program PECS. Dodatkowe zajęcia będą przeprowadzane w okresie od 1 września 2019r. do 30 czerwca 2020r.
Doposażona zostanie baza dydaktyczna w specjalistyczny sprzęt, materiały i pomoce dydaktyczne, m.in. urządzenie do terapii słuchu (metoda Tomatisa i Dr. Neuronowski), testy psychologiczne, tablice interaktywne, projektory i komputery.
W ramach projektu nauczyciele podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje do indywidualnej pracy z dziećmi poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.


Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Joanna Mostowska (2019-09-23 11:33:46)
Informację zmodyfikował(a): Joanna Mostowska (2019-09-23 11:57:06)
Liczba odwiedzin: 178073
Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij